GA 498-2004 Restaurant, Mutfak ve Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemi

Standart reçete, model, temel parametre, gereksinimleri, deneysel yöntem, test kuralları, ambalaj, taşıma, depolama ve gereksinimleri için işletme kılavuzu hazırlama.
Bu standart için geçerlidir restaurant, yangın söndürme cihazı.

Normatif belgelerin alıntı

Yazılar aşağıdaki belgeler alıntı standart. Gibi belgeler için tarih değiştiren tüm listeleri (dahil değil hata düzeltme) veya revizyonlar için geçerli değil, standart. Ancak, arasında tartışma kabul ederek, tarafların üzerinde uygulanıp uygulanmayacağı, bu belgelerin teşvik edilmektedir. Gelince belgeleri olmadan, tarihi, onların en son sürümü için geçerli olduğu standart.

 Terimler ve tanımlar

Aşağıdaki terimler ve tanımları için geçerlidir. standart.

Restaurant, Mutfak veya Davlumbaz yangın söndürme cihazı – Sistemi

Bu bir kutu şeklinde yangın söndürme olan cihaz, otomatik olarak algılayabilir ve söndürmek, yangın, sık sık yüklü nemli ve yüksek sıcaklık gibi çevre restoran, oluşan ajan saklama kabı kurul, Depolanan basınçlı veya expellant gaz kartuşu, montaj, boru hattı, yağmurlama hiçbir üzerinde yağmurlama Mutfak sistemleri, hortum, vana, vana, servomotor, yangın ihbar ve kontrol cihazları.

Gaz kapatma vanası, yüklü mutfak soba gaz boru hattı, can shut off valf ise hemen yangın söndürme cihazı başladı.

Su akış valfı, yüklü boru hattı yangın söndürme cihaz ve bağlı su kaynağı, açılabilir hemen sonra cihaz başlatılmış ve yangın söndürme ajanı olmuştur tamamen boşalır. Su çok tehlikeli üzerinde yanan petrol.

Ajan saklama kabı kurul, sızdırmazlık için kullanılan ve ambalaj sicak (veya değil) yangın söndürme maddesi, oluşan ajan depolama, montaj, konteyner kapak, sifon, vb.

Expellant gaz kartuşu, montaj, sızdırmazlık için kullanılan ve ambalaj aktüatör gaz oluşur

Gaz depolama, konteyner ve konteyner kapak, vb.

Faaliyet basıncı dengeli bir basınç altına uzandı 20℃ sonra, depolanan basınçlı ajan depolama, konteyner montaj ve expellant gaz kartuşu meclisi ücret uygulanır verilen Basınç değerleri.

Maksimum çalışma basıncı dengeli bir basınç reached at the max çalışma sıcaklığı sonra, depolanan basınçlı ajan depolama, konteyner montaj ve expellant gaz kartuşu meclisi ücret uygulanır verilen derecelendirme basınç.

Akıntı hızı, ajan kitle püskürtülür mesafede yağmurlama meme başına zaman birimi, kg/s.

Modeli derleme ve temel parametreleri

Model derleme

Cihaz modelleri derlenmektedir aşağıdaki kurallara göre.

Baca gazı, söndürme kodu: görülmektedir (Tablo 1)

Ajan depolama tip kodu: görülmektedir (Tablo 1)

Ajan kategori kodu: görülmektedir (Tablo 1)

Cihaz kodu: Z(otomatik)–otomatik yangın söndürme cihazı; C(restoran)–restaurant

Tablo 1 kodu

Ajan kategori kodu agent depolama türü kodu baca gazı, söndürme kodu Su tip Köpük diğerleri saklanan basınç kumandalı tarafından gaz depolama kartuşu ile baca gazı, söndürme fonksiyonu olmadan baca gazı, söndürme fonksiyonu
S P Q Z Etiketli Y etiketli değil

Örnekler: ZCPZY8 ifade eder bir türlü saklanan basıncı restaurant, yangın söndürme cihazı 8 yağmurlama söndürmek için kullanılan baca yangın köpüğü ile ajan.

Temel parametreleri

 İfadeler sıcaklık aralığı çalışma sıcaklık aralığı: 0 ° c~55 ℃

Eğer tasarlanan çalışma sıcaklığı ürün aşıyor yukarıdaki limit, farklı ve kalıcı bir işareti olacaktır gösterilen ürün etiketi üzerinde.

Çalışma basıncı

Ürün üreticisi eder belirtmek çalışma basıncı depolanan basınçlı cihaz veya gaz depolama kartuş çalıştırılan cihaz göre, depo tipi yangın ajan.

Bileşenleri cihaz olmalı, herhangi bir açık işleme kusur veya mekanik hasar, dış yüzeyi should have been anti-korozyon tedavi, anti-korozyon ceket ve kaplama filmi tam olmalıdır ve hatta, bağlantı elemanları olmalıdır no gevşeklik.

 Adı, ağırlığı ve geçerlilik süresi, yangın maddesi işaretlenmiş olmalıdır yüzünde yangın ajan saklama kabı, farklı ve net ifadeler.

Adı aktüatör gaz da olmalı, üzerinde belirtilen aktüatör kartuşu.

Tabela, cihazın sıkıca olmalıdır sabit olarak göze çarpan pozisyonu ile cihaz, ürün adı, model, standart kodu, acente, depolanan basınçlı veya aktüatör kartuş depolanan basınçlı, ajan yük miktarı, çalışma aralığı, üretici ve üretim tarihi, vb.

Malzeme

 Malzeme dikişsiz çelik konteyner uygun olmalıdır hükümleri ile düzenlenir, Bölüm 5 GB5099, malzeme kaynaklı çelik konteyner uygun olmalıdır hükümleri ile düzenlenir,

Konteyner vana, su akış vana, basınç düşürücü vana, yağmurlama meme yapılmış olmalıdır paslanmaz çelik veya bronz, bakır alaşım, gaz valfi yapılmış olması gerekir bronz, bakır, alüminyum alaşım alaşım veya diğer metaller gücü ile değil, az daha bu malzemelerin yukarıda.

 Elastik conta, mastik ve bağıl malzemelerden olacaktır malzemeler olmayacak hasarlı veya deforme yoluyla uzun süreli ateş ile temas ajan.

 Bağlantı boru yapılmalıdır gelen medya, korozyon direnci malzemeler, örneğin, yüksek basınç yumuşak bir boru veya metal boru ile yüksek dayanımı, basınç, darbe ve titreşim.

Dikişsiz çelik boru ile korozyon direnci için kullanılabilir boru hattı. Tüpler yapılmış olmalıdır, korozyon direnci metal malzeme yerine, dökme demir.

Başlangıç modu

cihaz olmalı otomatik, el ile çalışan ve/veya mekanik acil başlatma işlevi.

 Hand-operated başlangıç ve mekanik acil başlangıç olmalıdır safe guard cihazı olan engel olabilir ve işletme tarafından hata, kullanım talimatları belirtilmelidir kelimeler veya semboller, onun açma kuvveti daha fazla olmalıdır, 20N ve daha az 100N.

Operasyon gücü mekanik acil operasyon mekanizması gereken aşağıdaki gereksinimleri karşılaması:

bir)hand-operated operasyon gücü daha az olmalıdır 150 N;

b)parmak çekerek operasyon gücü daha az olmalıdır 50 N;

c)parmakla iterek operasyon gücü olmalıdır, en az 10 N;

d)tüm deplasman el ile işlem yapılacak en az 300 mm.

Etkili fonksiyonu

 Zaman cihaz başlar farklı modları; onun çalışması gerektiğini, doğru, güvenilir ve ücretsiz arıza.

Zaman cihaz başlatıldığında, gaz valfi should be able to shut off hemen.

Sonra cihaz açılıyor ve yangın ajan olmuştur tamamen serpilir, su akış valfı başlamalıdır serpin su anda. (Cihaz su ile soğutma)fonksiyonu

Kaçak herhangi bir mühürlü kadar pozisyon kaçınılmalıdır.

 Yangın söndürme performans

Yangın söndürme performans için smoke hood ve duman egzoz borusu

Ne zaman bir yangın söndürme performans testi to put out a fire göre test şartları ve yöntemleri belirtilen 6.4.5、6.4.6, yangın olmalı tamamen söndürüldü ajan tarafından serpilir cihaz. Sıcaklık, duman egzoz borusu düşmelidir hızlı bir şekilde ve asla tekrar yükselmesini. If çok az kalır alev, you don’t need to use yangın agent, o-ecek çevirmek dışarı kendisi.

Sıçrama performansı

Sıçrama performansı ne zaman bir yangın söndürme

Yürütmek bir sıçrama performansını test gereksinimlerine göre ve yöntemleri belirtilen

Amonyak stres korozyon direnci

Yürütmek bir amonyak stres korozyon direnci testi göre yöntemleri verilen 6.7.2, konteyner, vana, su vanasının, gaz valfi; basınç düşürücü vana, yağmurlama meme ve bunların aksesuarları-meli değil var bir çatlak ya da zarar. Gücü konteyner vana, su vanasının, gaz vana, basınç düşürücü vana sonra test ile uyumlu olması bu verilen

Orta korozyon direnci

Depolama ajan konteyner gerekir almak iç korozyon testi göre test yöntemleri belirtilen 6.7.3, iç ceket, konteyner should not have any falling off, çatlak veya kabarcık; eğer hiçbir iç ceket, yok edilmelidir görünür pas speckles; ve renk yangın ajan olmalıdır anlamlı değişim.

Yüksek veya düşük sıcaklık dayanımı

Cihaz altında normal çalışma koşulu alması, en yüksek veya en düşük çalışma sıcaklığı test için 24 saat düzenlemelere göre verilen 4.2.1 ve sonra test ile başlangıç operasyon sonucu ikinci test gereken düzenlemelere uygun olarak 5.4.1. Alarm ve yangın kontrol işlevini kontrol paneli ile uyumlu olması düzenlemeler 5.15.2 ve 5.15.3.
Yağmurlama memeleri should have yüksek sıcaklık testi göre yöntemleri verilen 6.8.2,

olmamalıdır herhangi bir deformasyon, çatlak ya da zarar.

Mukavemet ve sızdırmazlık performansı

Mühür performans

Zaman depolanan basınçlı ajan saklama kabı kurul, expellant gaz kartuşu, montaj, konteyner vana, gaz vana ve basınç düşürücü vana almak, hava sızdırmazlık test metotlarına göre, şart koşulan 6.9.1.1, konteynerler, should not have herhangi bir kaçak. Konteyner vana olmamalıdır herhangi bir hava kabarcığı kaçağı kapatmak devlet; In açık devlet hava kaçağı de her mühür kadar pozisyon konteyner kapak geçmemelidir 10 kabarcıklar per minute. ‘ dır Yok edilmelidir hava kabarcığı kaçak gelen gaz vana ve basınç düşürücü vana.

Non-saklanan-basınç ajan saklama kabı kurul, su akış vanası, boru ve bağlantı almalıdır hidrolik basınç sızdırmazlık test metotlarına göre, şart koşulan 6.9.1.2, herhangi bir sızıntı veya görünür deformasyon olmalıdır keşfetti. Test basıncı kullanılmalıdır max çalışma basıncı; test edilene 5 dakika.

Gücü performans

zaman ajan saklama kabı, expellant gaz kartuşu, konteyner vanası, doğalgaz vanası, su akış vana, basınç düşürücü vana ve bağlantı boruları almak hidrolik basınç sızdırmazlık yöntemlere göre verilen 6.9.2, konteyner olmalı, hiçbir kaçak ve hacimsel kalan deformasyon oranı geçmemelidir 3%. Konteyner vanası, doğalgaz vanası, su akış vana, basınç düşürücü vana, bağlantı boruları ve aksesuarları yok olmalı, sızıntı, deformasyon veya zarar.

Test basıncı kullanılmalıdır 1.5 kat max çalışma basıncı; basınç istinat zaman olmalı 5 dakika.

 aşırı basınç fonksiyonu

Zaman ajan saklama kabı kurul, expellant gaz kartuşu, montaj, gaz valfi, su akış vana ve basınç düşürücü vana almak aşırı basınç hidrolik basınç testi göre düzenlemeler 6.9.3, yok edilmelidir crack.

Test basıncı kullanılmalıdır 3 kez max çalışma basıncı; basınç istinat zaman olmalı 5 dakika.

5.11 Operasyon güvenilirlik

Çalışma güvenilirliği test yapılmalıdır göre test yöntemleri belirtilen 6.10, operasyon sьresi, vana ve onun aksesuar aktüatör kontrol cihazı, su akış vanası, ve gaz vanası olmalıdır, hızlı ve güvenilir, hiçbir arıza veya yapı hasar izin hariç olmak üzere, normal, hasar rutin çalışma), mühür performansı her vana sonra test gereken düzenlemelere uygun olarak 5.10.1.

Nozul

Yağmurlama memesi olmalı koruma kapağı engellemek için tarafından engelleniyor yabancı madde ve yağmurlama etkilenmemesi gerektiğini.

 Şok direnci

Mekanik şok test yapılmalıdır yöntemleri uygulayarak belirtilen 6.11, hiçbir Deformasyonu, çatlak ya da zarar memeden izin verilir.

 Sıcaklık sensörü

Çalışma sıcaklığı Nominal çalışma sıcaklığı sıcaklık sensörü ile uyumlu olması düzenlemeler GB5135.1; çalışma sıcaklığı test yapılmalıdır yöntemleri uygulayarak belirtilen 6.12.1 aşağıdaki içinde aralığı:

 Güç kaynağına gereksinimleri vardır sistemleri, güç kaynağı olmadan, gibi mekanik veya pnömatik sistem. Olmalı, micro switch output from the sistemine bağlanabilir ve bir kontrol paneli.

Ana güç kaynağı kontrol paneli olmalıdır güvenilir altında çalışma voltajı 220 V±3.3V,50 Hz.

Kapasitesi kontrol paneli yedek güç kaynağı gereken gücü sağlamak için 24 saat altında normal monitör, devlet, yeterli cihaz için start up sorunsuz, hem de ana ve yedek güç kaynağı olmalıdır operasyon göstergesi.

 Alarm fonksiyonu

Kontrol paneli-meli muktedir almak yangın alarm sinyali tarafından gönderilen sıcaklık sensörü, ve dışarı gönderdi, sesli ve ışıklı alarm sinyali. Altında çalışma gerilimi değeri, ses basınç seviyesi (A ağırlıklı) 1 metre uzaklıkta, kontrol paneli üzerinde olmalıdır 65dB ve 85dB ve aşağıda 115 dB. 

Kontrol paneli olmalıdır alarm fonksiyonu arızaya karşı bu kadar olur panel kendisi (dahil tespiti ve kontrolü, loop)

Kontrol fonksiyonu

5.15.3.1 kontrol paneli should be able to turn on the yangın söndürme cihaz otomatik olarak veya el ile çalışan; otomatik ve el ile çalışan kalıplar olmalıdır bariz belirgin ve can switch üzerinden her diğer. Olursa olsun, kontrol panel, otomatik veya el ile çalışan mode, the hand-operated fonksiyonu mevcut olmalıdır her zaman.

5.15.3.2 kontrol paneli olmalıdır gecikmeli başlatma fonksiyonu ile başlangıç gecikme süresi ayarlanabilir 0 ila 30 saniye.

5.15.3.3 kontrol paneli olmalıdır “acil durum durdurma” ile kontrol düğmeleri olmak konumlandırılmış düzgün kolaylaştırmak için işletme.

5.15.3.4 kontrol paneli gerekir görüntülemek için geri besleme sinyali ve fuel shutoff valf, sinyal sonra yangın söndürme cihazı başladı.

5.15.3.5 kontrol paneli olmalıdır temas noktaları kontrol etmek için kullanılır. harici aygıtlar.

5.15.4 Gerilim dayanabilme kapasitesi

Gerilim dayanabilme yeteneği arasında bağlantı kontrol paneli ve dış muhafaza edilmelidir test yöntemleri kullanarak, belirtilen 6.14.3; yok edilmelidir arc nokta, süpürme akıntı, elektrikli cornona veya yıkmak.

Zaman anma gerilimi daha yüksek 50 V, test gerilimi olmalıdır 1500 V(sanal değer),50 Hz;

Zaman anma gerilimi eşittir veya daha az 50 V, test gerilimi olmalıdır 500 V(erdem değer),50 Hz。

5.15.5 Insulating gereksinimleri

Altında normal atmosfer şartlarında, yalıtım direnci arasındaki dış bağlantı terminali ve dış kasa daha yüksek olmalıdır 20 MΩ, yalıtım direnci arasında bir enerji terminali ve dış kasa daha yüksek olmalıdır 50 MΩ.

5.15.6 Nem-isı özellikleri

In the state of normal izleme, kontrol paneli çalışması gerektiğini de düzgün bir sıcaklık 40 ° c±2 ° c-ile bağıl nem 90 kir%~95 kir% 24 saat. Alarm ve kontrol fonksiyonu, kontrol paneli test sonra gereken düzenlemelere uygun noterce 5.15.2 ve 5.15.3.
5.16 Basıncı azaltarak performansı basınç düşürücü valf

Göre test yöntemleri, poliçede 6.15, sapma değeri arasındaki basıncı azaltarak, performansı ölçülen belirtilen akım ve nominal değeri, üretici tarafından geçmemelidir ±10 kir% nominal değeri.

6 Test yöntemleri

Ne zaman test cihaz ve bileşenlerinden gerekir tabanı üzerinde test kendi tasarım ve bağıl teknik koşullar, sizin takip etmeli, belirtilen test yöntemleri.
Hava sızdırmazlık testi herhangi bir bileşenin yapılmalıdır sonra hidrolik basınç testi. 
Aksi belirtilmediği sürece, tüm testleri yapılmalıdır altında normal atmosfer şartlarında, anlamına gelir:

Çevre sıcaklığı:15 ° c – ~35 ℃;

Bağıl nem:% 45’i~75%;

Atmosfer basıncı:86 kPa~106 kPa。

6.1 Görünüm Sınav

6.1.1 Atıfta tasarım, çizim ve ilgili teknik bilgiler, incelemek görünüm görsel olarak veya tarafından ölçüm araçları. Model ve temel parametreleri gibi çalışma sıcaklık aralığı uyması gerektiğini düzenlemeler şart koşulan 4. Bölüm.

6.1.2 İncelemek içerik cihazın etiketinde, parça işareti, işleme, kalite ve kat görsel olarak görmek eğer onlar uymak için düzenlemeler öngörülmüştür 5.1.

6.2 El İle çalışma testi

Ne zaman muayene vana ayılar en büyük çalışma basıncı, hassasiyeti, ergometre hayır olmalı daha düşük seviyesi 2.5.

Connect mekanik acil operasyon organı incelendiğinde vana ile ergometre, başlangıç vana kullanarak ergometre ve kayıt maksimum işletme kuvvet, ölçü ve kayıt maksimum çalışma, inme. Test sonucu uygun olmalıdır yönetmelikler ile öngörülen 5.3.

6.3 Zincir reaksiyonu test If bu geçerlidir

Test yapılmalıdır bir çevre sıcaklığı 20 ℃±5 ℃, emin olun test cihazı, ses ve uygun test öncesi, kurul bir cihaz oluşan tüm bileşenleri göre tasarım, çizim, üretici tarafından sağlanan.

6.3.1 Zincir reaksiyon testi in : otomatik kontrol modu

Gönder yangın alarm sinyali sıcaklık sensörü kadar kontrol paneli verir sipariş için yangın söndürme, böylece kontrol paneli otomatik olarak başlar aktüatör ve yangın söndürme cihazı, ajan saklama kabı kapak açılacak ve yangın agent olacak serpilir dışarı.
Test sırasında ve sonrasında incelemek, cihaz, sınav sonuçlarının uyması gerektiğini düzenlemeler öngörülmüştür 5.4. Bu test olabilir yürütülen ile birlikte sıçrama açıklaması test 6.5.

6.3.2 Zincir reaksiyon testi elle işletilen modu

Dönüş mode switch on the control panel (denetim masası “otomatik” ve “hand-operated”, göndermek yangın alarm sinyali sıcaklık sensörü için 1 dakika kadar kontrol paneli verir sipariş için yangın söndürme. Aktüatör ve yangın söndürme cihaz otomatik olarak değil başlangıç, unlesss sen aşağı itmek hand-operated başlatmak için düğmesini aktüatör, sonra ajan saklama kabı kapak açılacak ve yangın agent olacak serpilir dışarı. 
Test sırasında ve sonrasında incelemek, cihaz, sınav sonuçlarının uyması gerektiğini düzenlemeler öngörülmüştür 5.4. Bu test olabilir yürütülen ile birlikte yangın söndürme açıklaması test 6.4 veya sıçrama açıklaması test 6.5.

6.3.3 Zincir reaksiyonu altında test mekanik acil operasyon

Başlangıç mekanik acil operasyon organ yapmak için ajan saklama kabı vana serpin yangın ajan.

Test sırasında ve sonrasında incelemek, cihaz, sınav sonuçlarının uyması gerektiğini düzenlemeler öngörülmüştür 5.4. Bu test olabilir yürütülen ile birlikte yangın söndürme açıklaması test 6.4 veya sıçrama açıklaması test 6.5.

Yangın supresyon testi

6.4.1 Test hazırlık

 1. a) Test yapılmalıdır iç kapı, çevre sıcaklığı arasında olmalıdır 0 ℃~55 ℃。
  b) acente, depolama, konteyner montaj, hangi bkz. be charged with fire ve ajan çalışma basıncı yüklü nominal miktar ve expellant gaz kartuşu kurul yerleştirilmelidir en düşük depolama sıcaklığı en az 16 saat önce test edin.
 2. c) Tüm cihaz boru hatları, borular, yangın ajan yük, düzen, sayısı ve yüksekliği yağmurlama memeleri olmalıdır uygunluk ile tasarım, çizim ve işletme üretici tarafından sağlanan yönergeleri.
 3. d) Yağmurlama memeleri yüklü olmalıdır en yüksek ve en pozisyonu elverişsiz bulmaktadır tarafından izin verilen şekilde tasarım, çizim ve işletme üretici tarafından sağlanan yönergeleri.
 4. e) test yapılmalıdır koşul altında maksimum boru çapı, maksimum şubeler ve en uzun boru tarafından izin tasarım çizim.
 5. f) test pan yerleştirilmelidir altında en olumsuz fıskiye nozul, demek ki, altında yağmurlama nozul ile minimum yağmurlama hızı. Tüm bu madde belli değil. Bu bir ön-mühendislik sistemi, hangi ön-düzeltmeleri yerleri ve mesafeleri.
 6. g) sıcaklık ölçümü tamamlanması gerektiğini termokupl dalmış yağı.

6.4.2 Test, yağmurlama hızı yağmurlama nozul

Install cihaz göre tasarım, çizim ve işletme üretici tarafından sağlanan yönergeleri bir kap koyun aşağıda her nozul toplamak için serpilir ajan, başlangıç cihazı, tartmak her ajan toplama kabı, ağzı bakan konteyner hangi toplanan en az ajan vardır, en az yağmurlama hızı; bir bakan ile konteyner en ajan has the biggest yağmurlama hızı. Bu test yapılabilir ile aynı anda zincir reaksiyonu) testi.

Deep frying pan yangın supresyon testi

6.4.3.1 boyutu test pan gerektiğini ihtiyacını karşılamak tasarım, çizim ve işletme üretici tarafından sağlanan yönergeleri, derinliği pan daha az olmalıdır 230mm;Isıtma kaynağı olmalı, gaz ocağı veya propan ocağı; yanan orta olmalıdır yemeklik yağ ile kendi kendine tutuşma sıcaklığı az olmamak 357℃.

6.4.3.2 Dökün yemeklik yağ içine test pan kadar yağ yüzeye kadar yükselir level 76 mm aşağıda pan edge (yağ seviyesi ölçülmelidir de zaman zaman yağ ısıtmalı olmuştur 288 ℃~315 ℃); Sonra koymak termokupl, 25 mm ve altında yağ yüzey ve 76 mm away from the edge of the pan , turn on the ergometre ve metre tutmak at düzgün çalışır durumda. Isıtma açmak kaynak maksimum emin olmak için sıcaklığı yükselen oranı hayır daha düşük 7 ℃/min,ve devam isıtma petrol kadar onu tutuşturan kendisi başlatmak zamanlaması, zaman, sıcaklık, yanan petrol aşıyor 363℃, turn off the gaz valfi, 2 dakika sonra, ve başlangıç el ile çalışan yangın söndürme cihazı yangın söndürüldü.

6.4.3.3 Gözlemlemek ve kayıt sıcaklık değişimi yemeklik yağ pan; gecikme süresi ve yağmurlama döneminde yangın söndürme cihazı; zaman kullanılan söndürmek için yangın; test sonuçları uygun olmalıdır yönetmelikler ile verilen 5.5.1.

6.4.4 Cooking pan yangın supresyon testi

6.4.4.1 test pan olmalıdır maksimum ve minimum iki tava( determined by product design tarafından sağlanan üretim); ısı kaynağı olmalı, gaz ocağı veya propan ocağı; yanma orta olmalıdır pişirme yağı ile kendinden tutuşma sıcaklığı hayır daha düşük 357 ℃.

6.4.4.2 Koymak en küçük pan soba üzerinde nerede en dezavantajlı pozisyon için yangın söndürme cihazı put out a fire koymak en büyük pan sonraki en küçük.

6.4.4.3 Pour pişirme ve salata yağı içine iki test tava kadar yağ yüzeye kadar yükselir level 76 mm aşağıda pan edge, the distance from the pan alt az olmamalıdır 25 mm (yağ seviyesi ölçülmelidir de zaman zaman yağ ısıtmalı olmuştur 288 ℃~315 ℃); Sonra koymak termokupl 13 mm aşağı yağ yüzey ve 76 mm kenar pan , açmak ergometre ve devam metre de düzgün çalışan bir devlet. Isıtma açmak için kaynak ile en büyük, devam petrol ısınmaya kadar o kendini tutuşturan, başlamak için zaman zaman, sıcaklık, yanan petrol yükselir, 363℃, turn off the gaz valfi, 2 dakika sonra, başlangıç el ile çalışan yangın söndürme cihazı yangın söndürüldü.

6.4.4.4 Gözlemlemek ve kayıt sıcaklık değişimi yemeklik yağ pan; gecikme süresi ve yağmurlama döneminde yangın söndürme cihazı; zaman kullanılır, yangın söndürmek; test sonuçları uygun olmalıdır yönetmelikler ile verilen 5.5.1.

6.4.5 Smoke hood ve duman egzoz borusu yangın söndürme

6.4.5.1 yapısı ve boyutu smoke hood ve duman egzoz borusu tarafından verilmelidir tasarım, çizim ve işletme üretici tarafından sağlanan yönergeleri. En büyük değeri seçilmelidir uygularken bir test.

6.4.5.2 Bu test yapılmalıdır ile birlikte deep frying pan yangın söndürme test. Sonra düzenlemek, boru ve yağmurlama meme göre tasarım, çizim ve işletme üretici tarafından sağlanan yönergeleri, sprey veya başvuru test yakıt(yağ veya gres yağı) eşit oranda iç yüzeyi smoke hood (filtre) (2.5kg/m2) ve duman tahliye borusu(3.7kg/m2).

6.4.5.3 kurmak, iki termokupl ile duman egzoz borusu, onları tutmak merkezinde boru bölümü ve bağlı ergometre, metre açmak ve tutmak at düzgün çalışan bir devlet.

6.4.5.4 aydınlatma Süre içinde yağ the deep frying pan, ışık ve duman jack ve duman egzoz borusu ile taşınabilir gaz brülörü veya propan yazıcı, bu arada, fan açın yardımcı olmak için yazma. If sıcaklığı termokupl üstünlük 871℃, aydınlatma başarır. Kapatmak ışık kaynağı hemen sonra yakıt ışıklı ve turn off the fan aynı zamanda.

6.4.5.5 Zaman sıcaklığı termokupl içinde duman egzoz borusu üzerinde kalır 482℃, shut-off sonunda duman egzoz boru ve başlamak için zaman, bu noktada deep frying pan ile dolu alev, başlangıç ve yangın söndürme cihazı elinize 30 saniye sonra. Test sonuçları uygun olmalıdır yönetmelikler ile öngörülen in 5.5.2.

6.4.5.6 Tekrar testleri 6.4.5.1~6.4.5.4, zaman sıcaklığı termokupl içinde duman egzoz borusu üzerinde kalır 482℃, sonunda tutmak duman egzoz boru her zaman açık ve başlamak için zaman, bu noktada deep frying pan ile dolu alev, başlangıç ve yangın söndürme cihazı elinize 30 saniye sonra. Test sonuçları uygun olmalıdır yönetmelikler ile öngörülen in 5.5.2.

6.4.6 Yangın supresyon testi ile havalandırma ve duman başlık ve duman egzoz borusu
Yürütmek havalandırma yangın söndürme dayalı test yukarıda belirtilen test koşulları, açık sonuna duman egzoz ve boru bağlayın fan ile. Fan açın, tutmak, hava akış hızı borunun içine at 152m/min~305m/min. Ne zaman hava akımı hızı, ulaştığı en yüksek ve alevler, duman kapağı (filtre) artar, maksimum, başlangıç ve yangın söndürme cihazı elinizde. Test sonuçları gerektiği düzenlemelerine uymak şart koşulan 5.5.2.

6.5 Sıçrama testi

6.5.1 Test hazırlık

Test yapılmalıdır iç.

 1. b) acente, depolama, konteyner montaj ve expellant gaz kartuşu kurul dolu olan at faaliyet basıncı ile nominal dolum hacmi konulmamalıdır en yüksek depolama sıcaklığı en az 16 saat önce test.
 2. c) Test yapılmalıdır koşul altında en küçük boru çapı, en az şube ve en kısa boru hattı tarafından izin verilen tasarımı söndürme cihazı.
 3. d) Test pişirme aletleri konulmalı altında memeleri olan sağlayabilir büyük akıntı hızıa, yani altında memeleri olan en büyük akıntı hızı.

Sıcaklık ölçüm tarafından yapılır termokupl içine daldırma yağ gres.

6.5.2 Sıçrama testi de yangın söndürme

Test pişirme aletleri, yakıt medya, ısı kaynağı, yakıt sıcaklık ölçme, termokupl düzeni, vb olmalıdır uyarınca 6.4.3.1 ve 6.4.3.2. Gözlem yangın söndürme ajanı sonra püskürtme cihazları başlatılan should be in accordance with 5.6.1.

6.5.3 Sıçrama testi de pişirme sıcaklığı

6.5.3.1 Test pişirme aletleri, yakıt medya, isıtma kaynak should be in accordance with

6.4.3.1.

6.5.3.2 Pour pişirme içine yağ test pan kadar yağ seviyesi 76mm altında pan edge (yağ seviyesi ölçüm de yağ sıcaklığı 177 ° c~191℃); daha sonra yer termokupl içine pozisyon olduğunu 25mm altında yağ seviyesi ve 76mm pan tarafı açık, sıcaklık ölçer ölçme ve emin olun bu çalışma iyi durumda. Bir yerde bir metal plaka genişliği ile daha 762mm önünde ve at the side of the test tava, tabak eşit kaplı kuru kabartma tozu toz kimin kalınlığı az 1,6 mm. Ignite ısıtma, kaynak ve ısı pan yağ, 177 ° c~191℃, sonra kapatmak, gaz kapatma vanası, ve başlatmak yangın söndürme cihazı elle. Stop ilaçlama 3s~5s sonra yangın söndürme ajanı püskürtme başlamak, test sonucu olmalıdır uyarınca 5.6.2.

6.6 Titreşim testi

6.6.1 Titreşim testi için ajan depolama, konteyner montaj ve expellant gaz kartuşu montaj
Ajan saklama kabı kurul ile dolu ajanı max tasarlanmış dolgu hacmi ve tahsil depolama basınç durumunda saklanan basıncı türü. The expellant gaz kartuşu, kurul ile dolu expellant gaz max tasarlanmış dolum basıncı.

The min. bölümü değeri, tartım ekipmanı test edilmelidir az 1/3 üst sınırı izin verilen kaybı örnek ajan.

Zaman kriteri, set dayalı basıncı kaybetmek, numune ile donatılmış olmalıdır sınav odaklı doğru basınç göstergesi.

Test gerçekleştirilir üzerinde titreşimli masa yoluyla değiştirme titreşimli yönler dizisi X,Y, Z eksenel çizgiler olan dik bir başka.

In durumda rezonans frekansı not buldu, sabit frekanslı titreşim testi yapılmalıdır koşul altında 60Hz ile genlik 0.19mm süre için 10min±0.5min.

In durumunda rezonans frekansı için bulunursa, en az dört saat, at her rezonans frekansı, sabit frekanslı titreşim testi yapılmalıdır koşul altında 0.19mm genlik süre için 10min±0.5min.
In durumunda rezonans frekansı bulunan dört saatten fazla, iki süpürme döngüsü testleri yapılmalıdır ile genlik 0.19mm, süpürme hızı bir Oktav başına dakika içinde, frekans aralığı : 5Hz~60Hz~5Hz.

Yukarıdaki testleri yapılmalıdır X,Y, Z ekseni içinde örnek dizisi. Test sonucu olmalıdır uyarınca 5.7.

6.7 Korozyon direnci testi

6.7.1 Tuz sis korozyon testi

Test gerçekleştirilen, sprey tipi tuz sis korozyon kutusu. Test tuz çözeltisi has bir kütle konsantrasyonu%20, yoğunluğu 1.126g/cm3~1.157g/cm3.

Temiz numune yağ, gres, blok girişi ve çıkış vana türü veya benzeri bileşenler önlemek için test tuz sis gelmesini içine iç odası.

Örneklem ve idam ortasında test kutusu çalışma odası göre normal çalışma konumu. Çalışma odası sıcaklık kontrollü içinde 35℃±2 ° c -. Çözüm düştü test nesneleri kullanılmayacaktır circularly. Olmalıdır en az iki pozisyon çalışma odası toplamak için tuz, sis, düzenlemek amacıyla püskürtme hızı ve tuz çözeltisinin konsantrasyonu test sırasında. Toplama her 80 cm2 alanda kesintisiz 16 saat olmalıdır 1.0ml~2.0ml saat başına bir kütle konsantrasyonu%19,%~% 21’dir.

Test süresi 10 d, ile sürekli püskürtme. Test bitiminden sonra, numune ile temizlenmelidir taze su konur ve 7 d için şart 20℃±5 ° c-ile bağıl nem değil% 70’den daha fazla kuru. Korozyon sonucu örnek olmalıdır uyarınca 5.8.1.

6.7.2 Amonyak stres korozyon testi

Test yapılmalıdır kimyasal gaz korozyon test cihazı. Bir flat-bottom geniş ağız gemi konulmalıdır at alt çalışma odası ve dolu ile amonyak ilave edilmiş su ile belirli bir ağırlık 0.94. Dolum tarafından yapılacaktır 0.01 ml amonyak ilave edilmiş su ile her 1 cm3 testi normalden daha yüksek, sonuçlanan nemli amonyak-hava karışımı, çalışma odası iyice yoluyla doğal volatilization. Kompozisyon karışımı olacaktır yaklaşık:% 35 oranında amonyak ve% 5 buharı,% 60 hava. Temiz numune yağ, gres ve onu asmak ortasında çalışma odası göre, onun normal kullanan pozisyon, çalışma oda sıcaklığı kontrol edilmelidir içinde 34℃±2 ° c-için bir test süresi 10 d.

Ne zaman test bittiğinde, incelemek numune sonra temizleme ve kurutma, sonuç should be in accordance with 5.8.2.

6.7.3 Korozyon testi

6.7.3.1 Yer ajan saklama kabı içine test kutusu ve test bunu sekiz test döngüleri ile test sıcaklık ve süre olarak Tablo 1’de gösterilmiştir.

6.7.3.2 ne Zaman test süre geliyor, sonuna kadar dışarı sprey yangın ajan, konteyner ve gözlemlemek eğer herhangi bir renk değişikliği yangın ajan. Gözlemlemek iç sonra split konteyner iki kısma ayrılır. Sonuç should be in accordance with 5.8.4.

6.8 Yüksek-düşük sıcaklık testi

6.8.1 Cihaz, yüksek-düşük sıcaklık testi

Test yapılmalıdır sıcaklığında, test kutusu. Test kutusunun bir sıcaklık hassasiyeti ±2 ° c-test zamanı olmamalı kadar hesaplanmış ayarlanan sıcaklığa ulaşılır.
Örnek konulmamalıdır de 24 saat sıcaklığı 55 ℃±2 ° c -) ve 0 ° c±2 ° c-sırasıyla。(yukarıda belirtilen sıcaklık testi yürütülür at önerilen min. ve max. çalışma sıcaklığı durumunda üretici firmanın tavsiye edilen çalışma sıcaklık aralığı yukarıda ötesinde
sıcaklık sınırı). Daha sonra test olacağını sonlandırmak sonra örnek konuyor 24 d için şart 25 ℃±5 ℃. Test bittikten sonra, başlatmak cihaz otomatik modda test sonucu olmalıdır uyarınca 5.4.1. Uyarı ve söndürme kontrol fonksiyonu, kontrol paneli olmalıdır uyarınca 5.15.2 ve 5.15.3.

6.8.2 Meme yüksek sıcaklık testi

Yer enjektör içine yüksek sıcaklıkta kutu 800 ℃±20 ℃ için süre 15 dk, dip it, hemen içine su 15 ℃±2 ° c-inceler, nozul, ondan sonra soğutmalı, sonuç should be in accordance with 5.9.

6.9 Gücü sızdırmazlık testi

6.9.1 Sızdırmazlık testi

6.9.1.1 Hava sızdırmazlık testi

6.9.1.1.1 Hava basıncı, sızdırmazlık test cihazı, edilen, hava basıncı kaynak karşılar ayarlanabilir basınç artış oranı 0~0.5 MPa/s, kullanır, azot veya basınçlı hava ve basınç ölçme göstergeleri var doğruluğunu az olmamak Sınıf 1.5.

Sızdırmazlık testi su sıcaklığı den az olmamalıdır 5 ℃.

6.9.1.1.2 Bağlamak, depolanan basınçlı tip ajan depolama, konteyner montaj ve expellant gaz kartuşu, montaj, hava ile basınç kaynağı, baskıyı artırmak için test basıncı, basınç artış oranı en fazla 0,5 MPa/s. Dip örnek içine su kadar örnek 0.3m altında su seviyesi, incelemek örnek kaçak sırasında verilen basınç holding zaman. Sonuç should be in accordance with 5.10.1.

6.9.1.1.3 Tekrar yukarıdaki test için konteyner vana, gaz kapatma vanası ve basınç düşürme valfi durumunda vana gövde ve kapalı açılmış idi. Test sonucu olmalıdır uyarınca 5.10.1.

6.9.1.2 Su basınç sızdırmazlık testi

6.9.1.2.1 Su basınç sızdırmazlık test kullanır, su gibi medya, su sıcaklıkları daha az olmamalıdır 5 ℃. Doğruluğu basınç ölçme göstergeleri olmamalı daha düşük Sınıf 1.5. İnşaat test ekipmanları böyle olmalı gaz silindiri, ücretsiz bir dış kuvvet.

6.9.1.2.2 Su basınç testi yapılmalıdır için sigara saklanan basınç tip ajan saklama kabı kurul, su akış vanası, bağlantı boruları ve diğer parçaları idi. İlk yükseltmek basıncı, maksimum çalışma basıncı ve daha sonra serbest basınç. Tekrar için bu adımları birkaç kez kaldırmak için hava su. O, yükseltmek ve basınç yavaş yavaş ve eşit bir şekilde verilen basınç ve tutmak için 5 dakika ve dikkatle gözlemlemek. Test sonucu olmalıdır uyarınca 5.10.1.

6.9.2 Mukavemeti deneyi

6.9.2.1 Hidrolik kaynağı için kaynak hidrolik mukavemet test cihazları olmalıdır fonksiyonu basınç eşitleyici ortadan kaldırmak için basınç darbe. Doğruluk basınç ölçme göstergesi az olmamalıdır Sınıf 1.5. Basınç artış oranı test cihazı ayarlanabilir olmalıdır aralığında 0~0.5 MPa/s.

6.9.2.2 örnekler İçin bu nitelikli tarafından sızdırmazlık testi, yükseltmek basınç yavaş yavaş ve eşit hızda daha düşük 0.5 MPa/s için test basınç, serbest basınç tuttuktan sonra 5 dakika, sonra incelemek örnek. Sonuç should be in accordance with 5.10.2.

6.9.3 aşırı basınç testi

6.9.3.1 Test cihazları olacaktır aynı 6.9.2.1.

6.9.3.2 Bağlayın girişi numune ile test ekipmanları ve emin olun konteyner vana, gaz kapatma vanası, basınç emniyet valfı açıktır ve su akış vanası, ileri yönde açın. Yakın, tüm satış numune sonra kaldırmak hava bağlantı boruları ve iç ticaret odası örnek. Yükseltmek basınç yavaş yavaş hızda değil, daha fazla 0.5 MPa/s için test basınç, serbest basınç tuttuktan sonra 5 dakika, sonra incelemek örnek. Sonuç should be in accordance with 5.10.3.

6.10 Operasyon güvenilirlik testi

6.10.1 Operasyon güvenilirlik test konteyner kapak

6.10.1.1 operasyon güvenilirlik test konteyner kapak yapılmalıdır üzerinde özel test cihazları. Basınç kaynağı olacaktır, su veya basınçlı hava (depending on the media, konteyner); kapasitesi, özel test sьresi ve çalışma durumuna expellant kartuş gereksinimlerini karşılamak gerekir ki, vana should be able to open sonra tamamen başlattı.

6.10.1.2 Yerde test valfi, özel test konteyner, connect kontrol actuating cihaz ve düzgün olduğundan emin olun çalışan verilen koşullar. Sonra yürütmek, aşağıdaki prosedür:
Şarj basıncı test vana nominal çalışma basıncı P, basınç tutması için değil, az 5 s;
Initiate kontrol actuating cihaz açmak için test vana;

Close test vana basınç uygulandığında içi özel test konteyner azaltır için daha az 0.5 MPa;

Şarj basıncı test etmek için valf ve devam etmek için sonraki döngüsü.
Parçalar yerine test vana zamanında sonra her bir test çevrimi izin verilen hasar görmesi normal çalışma esnasında çalışma.

6.10.1.3 Tekrar yukarıdaki test çevrimi için 100 kez de sıradan sıcaklık (20±5 ° c -℃). Bir yerde test ekipmanları ve örnek içine sıcaklık test kutusu ve yürütmek test için 10 kez de yüksek ve düşük çalışma sıcaklığı idi. Depolama zamanı içinde örnek test ortamında test öncesi den az olmamalıdır 2 saat için ilk test. Emin olun numunenin sıcaklık ve sıcaklık test kutuya, dengeli, geri kalan testleri.

Test sonucu olmalıdır uyarınca 5.11.

6.10.2 Operasyon güvenilirlik testi su akış valfı

Test yapılmalıdır de sıradan sıcaklık. Connect ileri yönde, suyun akış vanası ile hidrolik kaynağı ve şarj su basıncı nominal faaliyet basınç. The expellant hava kaynağı olmalıdır basınçlı hava veya azot hâlinde, su akış vanası ile tahrik ve klima. Şarj hava basıncı reversely su vanasının açık basıncı, emin olun vana tamamen açık daha Sonra basıncı azaltmak için 0 ve su akış valfı kapatılacak, su altında basınç. Tekrar open-close döngüsü test, araçlık kapalı kez. In saygı elektromanyetik su akış valfı, testi tekrar 5 kez koşul altında ek ±15 kir% nominal çalışma gerilimi sonra sırasıyla 100 test altında nominal çalışma gerilimi. Sonuç should be in accordance with 5.11.

6.10.3 Operasyon güvenilirlik test gaz kapatma vanası

Test yapılmalıdır de sıradan sıcaklık; hava kaynağı kullanır basınçlı hava veya azot. Montaj, test vana için özel test masa ve connect kontrol actuating cihazlar, düzgün olduğundan emin olun çalışan verilen koşullar gerçekleştirmeden önce, aşağıdaki prosedürleri:
bir)Ücretsiz test vana olan in açık durum için nominal faaliyet basınç ve baskı tutmak için değil, az 5 s;

b)Initiate kontrol actuating cihazlar için close test vana;

c)Açık test vana zaman, basınç, özel test konteyner azaltarak, daha az 0.5 MPa;
d)Ücretsiz test vana, basınç ile tekrar devam etmek için sonraki döngüsü.
Tekrar yukarıdaki testleri 100 kat ve sonuç should be in accordance with 5.11.

6.10.4 Operasyon güvenilirlik test expellant kartuşu

6.10.4.1 test durumu, test prosedürü ve test kez gereksinimleri expellant kartuş aynıdır

6.10.1.
6.10.4.2 Ayarlamak expellant kartuş max yük değeri. Ne zaman ameliyat güvenilirlik test expellant kartuş ve operasyon güvenilirlik test konteyner kapak yürütülmektedir aynı anda seçmek, vana, hangi isteklerini en büyük expellant kuvvet durumunda expellant kartuş örnek olabilir için kullanılan expellant farklı vana tipleri ve boyutları.
6.10.4.3 PQ değeri expellant basınç hava destekli expellant kartuş sağlanmalıdır üretici tarafından. Kontrol doğruluğunu basınç test sırasında az olmamalıdır ±5%. Min değer seçilmelidir test ne zaman bir basınç aralığı PQ vana ile sağlanır.

6.10.4.4 In saygı elektromanyetik türü expellant kartuş, 100 güvenilirlik testleri yapılmalıdır de sıradan sıcaklık altında nominal çalışma gerilimi, 10 testler için gerekli olan en düşük sıcaklık ve yüksek sıcaklık idi. In saygı 10 testleri için en düşük ve en yüksek sıcaklık sırasıyla, 5 testleri altında ±15% nominal çalışma gerilimi istenir için en düşük sıcaklık ve yüksek sıcaklık idi.

6.10.4.5 In saygı olağan çalışma sıcaklığı güvenilirliği test 80) patlama türü expellant kartuş, 80 testleri de talep nominal çalışma gerilimi ise 10 testleri de talep ±15% nominal çalışma gerilimi durumda idi. In saygı çift 80) patlama türü expellant kartuş, sadece bir elektrik 80) patlama eleman değiştirilir; açmak, her test için.

6.10.4.6 güvenilirliğini test, mekanik expellant kartuş de sıradan, en düşük, en yüksek çalışma sıcaklığı yapılmalıdır elle veya yardımı ile yardımcı araçlar, başlatan frekans den fazla olmamalıdır 6 kez/ dk.

6.10.4.7 The harekete kalite değerlendirme ve sayım yapılmalıdır için her test çevrimi sırasında expellant kartuş güvenilirlik testleri. Test sonucu olmalıdır uyarınca 5.14.2.

6.11 Meme darbe testi Biz bilmiyoruz bu test, ayrıca neden darbe testi? It, sabit bir sistem!
Meme darbe testi yapılmalıdır göre yöntemleri GA400-2002 6.20 ve test sonucu olmalıdır uyarınca 5.12.2.

6.12 Sıcaklık dedektörü test

6.12.1 Çalışma sıcaklığı test sıcaklık dedektörü

6.12.1.1 test yapılmalıdır sıvı hamamı. Test için dedektör sahip olan bir işletim sıcaklık altında 79℃ yapılmalıdır su banyosuna (Distile su tercih edilir), test için dedektör sahip olan çalışma sıcaklığı : 79 üzerinde℃ yapılmalıdır yağ banyosu içinde uygun (petrol). Sıcaklık test sıvı banyo olmalıdır eşit dağıtılmış ile sıcaklık farkı en az 0,5 ° c-in test alanı. Ölçüm detektörün çalışma sıcaklığı tarafından yürütülmektedir. Sınıf II standart cam termometre.

6.12.2.2 Yerde en az iki dedektör test içine sıvı banyosu, oda sıcaklığında artış için nominal çalışma sıcaklığı 20±2 ° c-ile sıcaklık artış oranı az 20℃/dk, tutmak için sıcaklık 10min. Daha sonra sıcaklık artışı oranında(0.5±0.1) ‘ i℃/dk kadar dedektör çalışır. Kaydedilen sıcaklık çalışma sıcaklığı should be in accordance with 5.13.1.

6.12.2 Termal stabilite testi sıcaklık dedektörü

6.12.2.1 Yere iki dedektör örnekleri ortamında (20±5)℃ için değil, az 30 dk.

6.12.2.2 Dip dedektörleri içine sıvı hamamı ile bir sıcaklık(16±2)℃ yani daha düşük dedektörü çalışma sıcaklığı ve sıcaklık sapma olarak test alanında sıvı hamamı fazla olmamalıdır ±1 ° c -. Hareket dedektörleri sıvı dışarı hamamı sonra 5min ve dip onları içine sıvı banyo of(10±1)℃. Sonuç should be in accordance with 5.13.2.

6.13 Test edilmesi expellant kartuş güç

Yapısına bağlı olarak, şekil ve expellant yöntem hava enerjili, elektromanyetik, 80) patlama ve mekanik expellant kartuşları, uygun dinamometreler, gibi elektronik dinamometre veya mekanik dinamometre kullanılmaktadır yapmak arasında karşılaştırma expellant kuvvet ve ilan tasarım değeri altında, normal çalışma pozisyonu ve çalışma durumuna expellant kartuşu. Sonuç should be in accordance with 5.14.1.
Doğruluğu dinamometre az olmamalıdır ±5%.

6.14 Kontrol paneli test If bu geçerlidir

6.14.1 Güç kaynağı test kontrol paneli

6.14.1.1 ile İletişime ayarlanabilir güç kaynağı emin olduktan sonra, test, kontrol paneli altında normal gözetim durumu; ücret ile yedek güç kaynağı gelmeden önce normal çalışma durumu.

6.14.1.2 Ayarlamak güç kaynağı voltajı, nominal çalışma gücünü±% 15, 50 Hz. İncelemek çalışır durumda olduğundan emin olduktan sonra, bütün devreleri vardır uyarı ve expellant püskürtme durum.

6.14.1.3 kapatın ve ana güç kaynağı ve set yedek güç kaynağı, normal gözetim durumu için 24 saat. O zaman emin olun, kontrol panel, uyarı ve expellant püskürtme, durumu incelemek ve çalışma durumu. 

Test sonucu olmalıdır uyarınca 5.15.1.

6.14.2 Muayene, kontrol, uyarı fonksiyonu,

Emin olun test kontrol paneli normal gözetim durumu, yapmak ve görsel muayene ile genel ölçme araçları ile karşılaştırarak tasarım deseni ve teknik belgeler. Kontrol, uyarı fonksiyonu, kontrol paneli olmalıdır uyarınca 5.15.2, 5.15.3.

Kullanmak kullanılan ses seviyesi ölçer için akustik test.

6.14.3 Gerilim dayanım testi

Gerilim dayanım test cihazı, sahip olan, sürekli ayarlanabilir test gerilimi 0 V~1500 V, kullanılmaktadır. Set edildikten sonra, test gerilimi artar olarak otomatik artış oranı 100 V/s ~500 V/s zamanlama ile 60 sn±5 sn. Gerilimi azaltır sonra zaman ayarı ulaşılır. Test sonucu olmalıdır uyarınca 5.15.4.

6.14.4 Insulation direnç testi

Insulation dayanıklılık test cihazı (Mega ohmmeter veya megom ölçeği de olabilir) mümkün kullanılmaktadır için bu testi ile test gerilimi 500 V.d.c ve test aralığı 0 MW~500 MW.
Emin olun temas noktaları, güvenilir çalışma ve izolasyon direnз yeterince güçlü arasında test kurşun teller. Test sonucu olmalıdır uyarınca 5.15.5.

6.14.5 Nemli ısı testi

Nemli ısı test, kontrol paneli olmalıdır yürütülen nemli ısı kutusu. Kontrol cihazı olarak çalışır normal gözetim durumu. Increase sıcaklığı nemli ısı kutusu yavaş yavaş to 40 ° c±2 ° c -, sonra test örneği sıcaklığı dengeli, nem artışı için verilen bağıl nem ve daha sonra testi başlatmak için 24 saat süre. Yürütmek fonksiyon testi en kısa sürede test bitti. Sonuç should be in accordance with 5.15.2, 5.15.3.

6.15 Basınç azaltma özellikleri test basınç düşürme valfi

Test ortamı olmalıdır azot veya basınçlı hava akış hacmi ölçme gerçekleştirilir yakın memesi, giriş basıncı ve çıkış basınç düşürme valfi ve ön basınç memeden tüm otomatik olarak ölçülür. Doğruluğunu kayıt göstergeleri az olmamalıdır Sınıf 1.5. Kapasitesi hava basıncı kaynağı karşılamak gerekir sprey zaman gereksinimi için test parametreleri. 
Mount basınç düşürme valfi, test sistemine göre çalışma konumunu ayarlayın; sistem basıncı için depolama basıncı expellant konteyner. Açık kontrol vanası test sistemi, ölçü ve kayıt basınç değeri, her bir nokta. Sonuç should be in accordance with 5.16.

7 Kontrollüğü düzenlemeler

Üretici organize edilmelidir göre üretim deseni ve teknik onayladığı belge düzenleme programı. Kalite sistem güvence altına almalıdır kalite uygunluk her parti ürün ve kaliteli olmalıdır uyarınca bu standartlar.

7.1 Kontrollüğü sınıflandırma ve öğeleri

7.1.1 Tip test

7.1.1.1 Tip test edilecektir durumunda gerekli aşağıdakilerden biri olur:

Tip değerlendirme, yeni ürün deneme üretimi;

In durumunda büyük değişiklikler olabilir ki, etkisi, performans, ürün oldu açısından, ürünün yapısı, malzeme, işçilik, işleme metodu, anahtar prosedürü sonra resmi üretim başlar;

In durumunda ciddi kalite kaza oldu;

d)Özgeçmiş sonra üretim, üretim durdurma fazla bir yıl;

e)tarafından Talep edilen kalite gözetim kuruluşları;

 1. f) Normal üretim devam sahip daha fazla daha 3 yıl.

7.1.1.2 denetim öğeleri ürün tip testi yapılmalıdır göre (Tablo 2).

7.1.2 Exfactory test

Ürün exfactory testi yapılmalıdır göre (Tablo 2).

7.1.3 Test programı yapılmalıdır göre Tablo 3.

7.2 Örnekleme yöntemi

Cihaz kullanır tek yuvarlak rasgele örnekleme. Örnek miktar olmalıdır uyarınca Tablo 3.

7.3 üzerinde Değerlendirme test sonucu

7.3.1 Tip test

Ürün olduğu kabul edilecektir niteliksiz durumunda aşağıdakilerden biri oldu türü öğeleri test

7.3.2 Exfactory test

Bu toplu cihazlar nitelikli durumunda tüm test öğeleri exfactory test nitelikli. 
Bu toplu cihazların niteliksiz durumda, bir Sınıfın Bir öğe değil, nitelikli. Ek örnekleme izin verilir durumda Sınıf B veya C öğeyi niteliksiz, ama bu parti cihazlar kabul etmiş sayılır ve niteliksiz eğer niteliksiz hala olur.

GA 498-2004 Restaurant, Mutfak ve Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top